Z radością zapraszamy na inauguracyjną edycję Tynieckich Recitali Kameralnych, festiwalu, który odbywa się w zabytkowych murach Opactwa Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Ta inicjatywa to marzenie, które staje się rzeczywistością – marzenie o stworzeniu przestrzeni, gdzie muzyka klasyczna i współczesna znajdują wspólny głos w malowniczym otoczeniu jednego z najpiękniejszych zakątków Małopolski.

Paweł Czarakcziew i Piotr Kowal
Paweł Czarakcziew i Piotr Kowal

Jako dyrektorzy festiwalu, z dumą przedstawiamy pięć koncertów. Każdy z nich będzie okazją do spotkania i posłuchania takich wybitnych artystów jak: Julius Berger, Dominik Wania, Kwartet DAFO, Erlendis Quartet czy Adrian Nowak.

Dla nas, organizatorów, pierwsza edycja Tynieckich Recitali Kameralnych to nie tylko przygotowanie koncertów. To przede wszystkim okazja do stworzenia miejsca, w którym muzyka staje się mostem łączącym przeszłość z teraźniejszością. Nasze koncerty to zaproszenie do świata, w którym każda nuta i każdy ton rezonuje z głębią historycznych murów Opactwa.

Zachęcamy każdego, kto ceni sobie muzykę i kulturę, by dołączył do nas tego lata. Przyjdźcie, aby razem z nami odkrywać, eksplorować i celebrować to, co w muzyce najpiękniejsze – jej zdolność do przekraczania granic i łączenia ludzi.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami w Tyńcu, gdzie razem będziemy świadkami narodzin nowej, fascynującej tradycji muzycznej.

Do zobaczenia latem w Tyńcu!

Paweł Czarakcziew i Piotr Kowal

Poznaj nas

Kierownik Artystyczny
Paweł Czarakcziew

Wiolonczelista, kameralista, pedagog, menadżer kultury. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.

Kierownik Artystyczny
Piotr Kowal

Pianista, kameralista, pedagog, menadżer kultury. Adiunkt w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

WWW, Social Media
Adrian Nowak

Harfista, kameralista, nauczyciel. Współpracownik Akademii Muzycznej w Krakowie

Grafika
Antek Korzeniowski

Projektant znaków i plakacista, specjalizujący się w oprawie wizualnej festiwali i wydarzeń artystycznych. Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, obecnie wykłada na Wydziale Grafiki Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera.

Zdjęcia, wideo
Tomasz Białowolski

Fotograf, operator, realizator dźwięku. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, nauczyciel klasy fortepianu jazzowego w Szkole Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie.

Koordynacja
Magdalena
Di Blasi

Solistka, kameralistka. Flecistka Orkiestry Filharmonii Krakowskiej. Członkini Krakowskiego Kwintetu Harfowego oraz Mauris Ensemble.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego