Adrian Nowak – harfa
11.08.2024 – 16:00

WSTĘP WOLNY

Program:
H. Purcell – Hornpipe e-moll
D. Scarlatti – Sonata E-dur K. 380
V. Mortari – Sarabande
N. Xanthoulis – H-Adrian
E. Satie – III Méditation – à Albert Roussel
G. B. Pescetti – Sonata c-moll
M. Tournier – Au seuil du Temple, Image
J. B. Krumpholtz – Romanze – Andante tranquillo, Sonata B-dur
A. Chapuis – Harpe Eolienne
A. Gelbrun – Introduction and Rhapsody, cz. I

Adrian Nowak

Harfista, solista, nauczyciel, muzyk kameralny i orkiestrowy. W roku 2019 uzyskał dyplom z wyróżnieniem i tytuł magistra w klasie harfy, pod kierunkiem prof. Florence Sitruk i dr Ireny Czubek-Davidson w Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2024 roku otrzymał stopień doktora w dziedzinie sztuki. Swój warsztat doskonalił również w ramach edukacji zagranicznej w klasie prof. Margit Süs-Schellenberger w Universität für Musik und Darstellende Kunst w Graz (Austria), prof. Marii Graf w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlinie (Niemcy) oraz prof. Florence Sitruk w University of Music Brescia we Włoszech realizując program Artist Diploma. Współpracownik Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Vienna International Music School.

Laureat prestiżowych konkursów muzyki solowej i kameralnej. Koncertował m. in. w Siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Operze Lwowskiej oraz Lwowskiej Sali Organowej. W 2019 roku wystąpił podczas 14 edycji Festiwalu Muzycznego Santa Caterina w Jaragua do Sul (Brazylia). Współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą – Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonia Krakowska, Opera Krakowska, Capella Cracoviensis, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Podkarpacka, ORSO Philharmonic, Berliner Symphoniker, Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt.

Obecnie propaguje własną działalność artystyczną, koncertując z autorskim zbiorem miniatur na harfę „Memoria Mea”. Nader chętnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi kompozytorami dokonując prawykonań utworów solowych, kameralnych i orkiestrowych. Oprócz muzyki klasycznej realizuje wiele projektów z muzyki rozrywkowej, eksperymentalnej i improwizowanej. Jest członkiem i założycielem Krakowskiego Kwintetu Harfowego oraz Mauris Ensemble.